Belka
Poniedziałek, 28 Września 2020   imieniny: Marek, Wacław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
Grudziądz: Rusza 2.edycja Rowerowej Stolicy Polski

Grudziądz: Rusza 2.edycja Rowerowej Stolicy Polski

Data dodania: 2020-09-01
1 września rozpoczyna się 2. edycja ogólnopolskiej zabawy, która wyłoni najbardziej rowerowe miasto w kraju. O ten zaszczytny tytuł powalczą 43 miasta. Grudziądz jest partnerem tego wydarzenia więcej »
 
Grudziądz: Rowerzyści wracają na rajdy

Grudziądz: Rowerzyści wracają na rajdy

Data dodania: 2020-06-09
14 czerwca odbędzie się 100. Miejski Rajd Rowerowy „Do św. Bartłomieja w Wabczu”. Impreza zorganizowana zostanie zgodnie z panującymi obecnie zasadami. Pierwszą z nich jest konieczność wcześniejszego zapisania się na listę uczestników. więcej »
 
Grudziądz: Kasy Urzędu Miejskiego ponownie otwarte

Grudziądz: Kasy Urzędu Miejskiego ponownie otwarte

Data dodania: 2020-05-08
Mając na celu potrzeby mieszkańców prezydent Grudziądza podjął decyzję o zmianach w funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Od 7 maja, w części puktów, zostanie uruchomiona bezpośrednia obsługa interesantów. Wprowadzona zostaje również możliwość płatności kartą w kasach Ratusza. więcej »
 
Grudziądz: Obniżka o 90% czynszu lokali użytkowych

Grudziądz: Obniżka o 90% czynszu lokali użytkowych

Data dodania: 2020-04-07
Prezydent Maciej Glamowski, po konsultacji z Grudziądzką Radą Gospodarczą, podjął decyzję o obniżce o 90% czynszu za lokale użytkowe będące w zasobach miasta, w tym także za lokale zarządzane przez spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami i Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku. więcej »
 
Grudziądz: #zostanwdomu z kulturą

Grudziądz: #zostanwdomu z kulturą

Data dodania: 2020-03-24
W związku z panującym stanem zagrożenia epidemiologicznego Centrum Kultury Teatr chce zaprosić widzów na spotkania ze znakomitymi aktorami, którzy gościli na grudziądzkiej scenie podczas dotychczasowych edycji festiwalu Grudziądzka Wiosna Teatralna. więcej »
 
Grudziądz: Wakacje w Planetarium

Grudziądz: Wakacje w Planetarium

Data dodania: 2019-07-17
Grudziądzkie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne zaprasza na wakacyjne atrakcje, w tym obserwacje częściowego zaćmienia Słońca czy sierpniowego deszczu meteorytów. więcej »
 
Grudziądz: Mamy hybrydowe autobusy

Grudziądz: Mamy hybrydowe autobusy

Data dodania: 2019-07-17
Volvo Polska dostarczyło siedem miejskich autobusów hybrydowych typu plug-in (tzw. elektryczne hybrydy) do Grudziądza. Volvo wyposażyło też miasto w dwie stacje szybkiego ładowania - na trasie autobusów oraz siedem stacji wolnego ładowania - w zajezdni. więcej »
 
 

Odbyły się spotkania z personelem Szpitala

Data dodania: 2019-07-05
„Jesteśmy otwarci na to, żeby rozmawiać o naszym wspólnym Szpitalu i gotowi do ciężkiej pracy nad jego przyszłością” – zapewnił Dyrektor Piotr Drzymalski.&n... więcej »
 
 

Informacja o przetargu

Data dodania: 2019-07-05
W dniu 05.07.20149 r. ogłoszony został przetarg na sprzedaż apteki ogólnodostępnej jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa wraz z prawem dzierżawy pomieszczeń. więcej »
 
 

Mamy przed sobą ogromne wyzwanie

Data dodania: 2019-07-02
Kluczowe uchwały dotyczące naszego Szpitala zostały przyjęte przez Radę Miejską Grudziądza. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 793
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola