Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szpital Specjalistyczny im. Władysława Biegańskiego został zakwalifikowany do systemu PSZ

Data publikacji: 2017-07-02, Data modyfikacji: 2017-07-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Szpital Specjalistyczny im. Władysława Biegańskiego został zakwalifikowany do systemu PSZ

Listę placówek, które będą miały zapewnione finansowanie przez Narodowy Fundusz Zdrowia od października br. ogłosiło Ministerstwo Zdrowia. Zdaniem resortu rozwiązania zawarte w ustawie zagwarantują odpowiedni poziom, a także ciągłość i stabilność finansowania szpitali, których funkcjonowanie jest niezbędne dla zapewnienia opieki zdrowotnej. 

„Z informacji, które posiadamy wynika, że w pierwszym okresie funkcjonowania sieci brane będą pod uwagę świadczenia wykonane przez nasz Szpital w 2015 r. Stawka zostanie wyliczona według wzoru określonego w rozporządzeniu Ministra Zdrowia. W ciągu najbliższych tygodni powinniśmy poznać wysokość kontraktu dla naszej lecznicy. Zagwarantowanie finansowania na kolejne cztery lata z całą pewnością ustabilizowałoby sytuację naszej lecznicy, więc pozostaje nam teraz oczekiwać na informacje z Narodowego Funduszu Zdrowia” mówi prezydent Robert Malinowski. 

Wykaz będzie obowiązywał w terminie 1 października 2017 r. - 30 czerwca 2021 r. Podstawą finansowania placówek w sieci będzie ryczałt, którego wysokość zostanie wyliczona na podstawie liczby i struktury sprawozdawanych w poprzednim okresie świadczeń.

Wysokość ryczałtu będzie zależała od liczby i struktury świadczeń udzielonych i sprawozdanych przez świadczeniodawcę w poprzednich okresach. Z tej kwoty zostaną wyodrębnione środki na sfinansowanie świadczeń opieki zdrowotnej, które ze względu na konieczność zapewnienia odpowiedniego dostępu do nich dostępu wymagają ustalenia odrębnego sposobu finansowania. Wykaz takich świadczeń zostanie określony w rozporządzeniu Ministra Zdrowia.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola