Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sławomira Gajewska nowym Naczelnikiem Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego

Data publikacji: 2017-07-21, Data modyfikacji: 2017-07-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Sławomira Gajewska nowym Naczelnikiem Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego

20 lipca prezydent Grudziądza Robert Malinowski oficjalnie przedstawił nowego Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego. Tę funkcję od sierpnia br. pełnić będzie Sławomira Gajewska.

Sławomira Gajewska ukończyła studia wyższe na kierunku nauczanie początkowe na UMK w Toruniu oraz studia podyplomowe z filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Ponadto zaliczyła kurs z oligofrenopedagogiki i kwalifikacyjny dla oświatowej kadry kierowniczej oraz zdobyła kwalifikacje do przeprowadzania egzaminu z przedmiotów humanistycznych w gimnazjum. Od 2011 r. pełniła funkcję dyrektora Gimnazjum nr 8. 

Wcześniej pracowała m.in. jako nauczyciel w Gimnazjum nr 6, Zespole Szkół dla Dorosłych przy Zakładzie Karnym nr 1, Szkole Podstawowej nr 21 i Szkole Podstawowej nr 6 oraz wicedyrektor w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5. Ponadto zatrudniona była w Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. 
Konkurs na stanowisko Naczelnika Edukacji Prezydent Grudziądza ogłosił po tym, jak dotychczasowy Naczelnik Wydziału Edukacji Andrzej Cherek odszedł na emeryturę. 

„Przed Panią Sławomirą wiele nowych wyzwań i zadań, ale wierzę, że doskonale sobie z nimi poradzi. Zna grudziądzką oświatę, bowiem pracowała jako nauczyciel, a także dyrektor szkoły i wizytator reprezentujący Kuratorium Oświaty. Liczę, że szybko wdroży się w nowe obowiązki, tym bardziej, że samorząd zmierzy się od września z reformą oświaty” mówi prezydent Robert Malinowski.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola