Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Propozycje przedsięwzięć do LPR można zgłaszać do końca maja

Data publikacji: 2017-05-22, Data modyfikacji: 2017-05-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Propozycje przedsięwzięć do LPR można zgłaszać do końca maja

Do 31 maja podmioty prywatne i publiczne, osoby prawne i fizyczne, począwszy od przedsiębiorców poprzez mieszkańców, zarządców i właścicieli nieruchomości, czy też lokalnych liderów mogą zgłaszać propozycje przedsięwzięć do realizacji w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Grudziądza na lata 2017-2023.

Karta projektu służy do zbierania propozycji przedsięwzięć rewitalizacyjnych i pomysłów, które mogą lub powinny być realizowane w Grudziądzu w perspektywie czasowej do roku 2023.

Jedno zgłoszenie może dotyczyć tylko jednego proponowanego, konkretnego przedsięwzięcia np. nieruchomości, która powinna zostać wyremontowana albo miejsca które wymaga zagospodarowania lub też powszechnego problemu społecznego do rozwiązania. W razie potrzeby ta sama osoba może złożyć więcej niż jedną kartę.

Zgłaszać można zarówno projekty dotyczące przestrzeni publicznych, jak i o charakterze społecznym czy remontowo-budowlane, o charakterze gospodarczym - pomysły na zagospodarowanie i środowiskowym, czy przeprowadzenie akcji sąsiedzkich, poprawę wizerunku przestrzeni, itp. 

Przedmiotem propozycji mogą być zarówno wstępne propozycje lub postulaty co do konkretnych przedsięwzięć, które powinny zostać podjęte na wybranym obszarze gminy, jak i gotowe projekty, które zgłaszający chciałby zaproponować do ujęcia w Programie Rewitalizacji.

Kartę projektu można pobrać w wersji papierowej z Wydziału Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego, pok. 331 lub w wersji elektronicznej. Wypełniony wniosek, z opisem proponowanych przedsięwzięć, można dostarczyć do Wydziału Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego lub przesłać na adres: 
rewitalizacja@grudziadz.pl i m.waleryn@um.grudziadz.pl

W przypadku, gdy nie są jeszcze znane źródła finansowania projektu lub projekt będzie finansowany z własnych środków , proszę wypełnić w karcie projektu punkty od 1 do 9, w przypadku planowania finansowania ze środków zewnętrznych także punkty od 10 do 12. 

Lista zgłoszonych projektów z zakresu rewitalizacji, zostanie podana do publicznej wiadomości. Po wstępnej weryfikacji, do realizacji w ramach Programu Rewitalizacji zostaną zakwalifikowane te przedsięwzięcia, które będą się wzajemnie uzupełniać i będą realizowane jako zintegrowane przedsięwzięcia dotyczące wszystkich aspektów rewitalizacji (przestrzenno-funkcjonalnego, gospodarczego, społecznego, technicznego, środowiskowego). 

Pod nr tel. 56 45 10 222 można uzyskać więcej informacji na ten temat.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: samorzad.pap.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola