Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Grudziądz: Unijne dofinansowanie

Data publikacji: 2017-08-25, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Grudziądz: Unijne dofinansowanie

Projekt pn. „Efektywna dystrybucja ciepła w Grudziądzu” realizować będzie OPEC-SYSTEM. Wartość całego przedsięwzięcia oszacowano na 20,1 mln zł netto, z tego 14,2 mln zł stanowić będzie wsparcie unijne z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Umowę na dofinansowanie inwestycji z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w imieniu Spółki podpisał Prezes Zarządu Grzegorz Przekaziński. Instytucję wdrażającą reprezentowali: Zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW Artur Michalski oraz Pełnomocnik Janusz Topolski.

W ramach projektu zaplanowano:
- odtworzenie w nowej technologii 10,3 km sieci ciepłowniczej 
- likwidację sześciu węzłów grupowych i zastąpienie ich 34 indywidualnymi węzłami cieplnymi
- modernizację 80 węzłów cieplnych

Inwestycja swoim zasięgiem obejmie 3 grudziądzkie osiedla mieszkaniowe: Kopernika, Strzemięcin i Mniszek. Dzięki jej realizacji wzrośnie bezpieczeństwo dostaw ciepła dla mieszkańców i zmniejszą się straty ciepła podczas jego przesyłania. 

Pierwsze roboty budowlane powinny rozpocząć się w grudniu 2017 r. i zakończyć do końca 2020 r. Aktualnie trwają prace związane z ogłoszeniem postępowania przetargowego.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola