Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Grudziądz: Podsumowanie wizyty

Data publikacji: 2017-10-12, Data modyfikacji: 2017-10-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Grudziądz: Podsumowanie wizyty

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej 10 października w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym podsumowano 3-tygodniowy pobyt przedstawicieli Nanning w Grudziądzu.

W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział m.in. Dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego Marek Nowak, zastępca dyrektora ds. technicznych Jarosław Boryń, Liu Fengming - zastępca dyrektora Oddziału Intensywnej Terapii Szpitala nr 1 w Nanning, Yao Jiemin - zastępca dyrektora Instytutu Urazów Czaszkowo-Mózgowych w Nanning, dyrektor Oddziału Chirurgii i Neurochirurgii Szpitala nr 2 w Nanning, Wang Qiwu - zastępca dyrektora Oddziału Sercowo-Naczyniowego Szpitala nr 2 w Nanning, Yue Jin - dyrektor i główny lekarz Szpitala Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Nanning, Wu Zhenlin - zastępca szefa Sekcji Zarządzania Urządzeniami w Szpitalu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Nanning, Huang Ke - dyrektor i główny lekarz w Szpitalu nr 7 w Nanning i Xiaoxia - główny lekarz przy Biurze Dziedzictwa Tradycyjnej Chińskiej Akupunktury i Leczenia Moxą w Szpitalu nr 7 w Nanning, a także ordynatorzy Regionalnego Szpitala Specjalistycznego. 
  
Wydarzenie było okazją do podsumowania wizyty oraz przedstawienia planów dotyczących dalszej współpracy pomiędzy Grudziądzem a Nanning w zakresie medycyny.

„W imieniu całej delegacji chciałbym podziękować za umożliwienie nam 21-dniowego pobytu w Grudziądzu. Z pewnością powiększyliśmy naszą wiedzę o polskiej medycynie. W wielu aspektach możemy się uczyć od Państwa, ale cieszymy się, że mogliśmy również promować tradycyjną chińską. Wierzę, że nasza współpraca dalej będzie się rozwijać” mówił Huang Ke dyrektor i główny lekarz w Szpitalu nr 7 w Nanning. 

Przedstawiciele miasta Nanning poznali pracę wielu oddziałów grudziądzkiego Szpitala, procedury medyczne obowiązujące w Polsce, a także sprzęt, w który lecznica jest wyposażona. 

„Trwają prace nad treścią listu intencyjnego, w którym określimy zakres naszej dalszej współpracy. Podjęliśmy już rozmowy o utworzeniu w Grudziądzu Centrum Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Oczywiście przed nami jeszcze sporo pracy i rozmów w tym zakresie m.in. o kosztach i kadrze, a także ścieżce prawnej, którą będziemy musieli przejść. Korzystając z okazji chciałbym podziękować za to, że mogliśmy wymienić się doświadczeniami i wiedzą z lekarzami z Nanning” powiedział dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego Marek Nowak. 
UM Grudziądz, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola