Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Grudziądz: Niebiesko dla autyzmu

Data publikacji: 2018-04-10, Data modyfikacji: 2018-04-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Grudziądz: Niebiesko dla autyzmu

W naszym mieście po raz kolejny odbędą się obchody Światowego Dnia Autyzmu. Wydarzenie pod hasłem „Autyzm. Na całe życie” zaplanowano we wtorek, 10 kwietnia.

Organizatorem akcji jest: Zespół Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych w Grudziądzu, przy współpracy z: Młodzieżową Radą Miejską, Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Autystycznym „SEZAM”, Stowarzyszeniem „Otwarte Serca” oraz Wydziałem Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Głównym celem imprezy jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na niedopuszczalną dyskryminację, nadużycia i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich najbliżsi.

- Zespół Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych jest publiczną placówką edukacyjną dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i z niepełnosprawnościami sprzężonymi, z autyzmem. Prowadzimy działalność, która umożliwia wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami od wieku przedszkolnego, aż do 25. roku życia. Liczną grupę stanowią dzieci i młodzież z autyzmem. Staramy się przywracać im wiarę we własne siły i wspieramy je w przezwyciężaniu trudności życia codziennego - mówi dyrektor ZPER Anna Drozdowska.

Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach Światowego Dnia Autyzmu:
- godz. 10.45 - spotkanie na Rynku z przedstawicielami Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym „SEZAM”, Młodzieżowej Rady Miejskiej i zaproszonych placówek edukacyjnych,
- godz. 11.00 - otwarcie wydarzenia przez Prezydenta Grudziądza Roberta Malinowskiego, wystąpienie przedstawiciela ZPER i Młodzieżowej Rady, happening „Autyzm. Na całe życie”, wspólne wykonanie tańca „belgijka”, występy artystyczne i poczęstunek dla uczestników,
- godz. 13.00 - zakończenie imprezy. 

Warto dodać, że tego dnia dominuje kolor niebieski, który jest symbolem solidarności z osobami z autyzmem.

UM Grudziądz, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola