Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Stały prąd na okrągło

Data publikacji: 2018-05-28, Data modyfikacji: 2018-05-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Stały prąd na okrągło

Rzadko zastanawiamy się nad naszymi rachunkami za prąd. A od tej wiedzy zaczyna się nasza droga do znaczących oszczędności w budżecie domu, czy firmy. Warto zatem przyjrzeć się wariantom stref i zorientować, która nas dotyczy. I dlaczego.

Musimy pamiętać, że wszystkie taryfy energetyczne występują w wariantach jedno i kilku-strefowym. W niniejszym tekście przyglądamy się dla jakich odbiorców, m.in. z Grudziądza najlepiej dostosowana jest taryfa jednostrefowa, a pozostałym odbiorcom podpowiadamy inne rozwiązania.

 

Dla kogo taryfa jednostrefowa

Taryfa, w której w której prąd kosztuje tyle samo przez całą dobę dotyczy najczęściej mieszkańców miast, zamieszkałych na osiedlach, w blokach i przyzwyczajonych do pewnej wygody. Mówimy tu o G11, taryfie energetycznej jednostrefowej. Założenie jest takie, że taryfa G11 jest przeznaczona dla osób, które korzystają z energii w sposób w miarę równomierny, lub też nie są w stanie lub nie mają ochoty dokładnie sprecyzować w jakich godzinach wykorzystują go najwięcej.

Opcja ta spotykana jest w większości gospodarstw domowych, głównie korzystają z niej rodziny mieszkające w blokach i charakteryzuje się stałym przelicznikiem - przez cała dobę i przez siedem dni w tygodniu cena za 1 kWh jest taka sama.

Taryfa jednostrefowa również doskonale sprawdza się również w przedsiębiorstwach, w których praca odbywa się 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu

 

Dla kogo taryfa dwustrefowa

Taryfa jednostrefowa nie jest najlepszym rozwiązaniem dla posiadaczy domów jednorodzinnych, np. w okolicach Grudziądza. Dlaczego? Budując dom, czy stawiają firmę warto jest wziąć pod uwagę, kiedy będziemy czerpać najwięcej prądu - w jakich dniach, porach dnia, a nawet godzinach. Bo np. domy ogrzewamy często piecami akumulacyjnymi, które dostosowywane są właśnie do taryf dwustrefowych. Piece akumulacyjne nagrzewają się w nocy, kiedy prąd jest tańszy, akumulują ciepło i oddają je domostwu przez całą dobę. W przypadku tak ogrzewanych domów stosowana jest najczęściej taryfa dwustrefowa, G12: tańsza stawka obowiązuje przez 10 h w ciągu doby (z reguły w godz. 22-6 i 13 -15), a droższa przez 14 h (6-13 oraz 15-22). W opcji tej najtańszy prąd jest dostępny w godzinach wieczornych i nocnych.

Musisz jednak pamiętać, że jeżeli wcześniej posiadałeś taryfę G11, zamiana na G12 wymaga specjalnego licznika prądu, dostosowanego do dwóch stref.

 

Osoby, które używają prąd w danych miejscach okazjonalnie, jak posiadacze domków letniskowych, w których odpoczywają tylko w wybrane dni, najwięcej skorzystają z rozwiązania, którym jest taryfa energetyczna G12w - oznacza ona tańszy prąd w weekendy i święta. Taryfa ta jest jest poszerzoną wersją G12 - jej użytkownicy mogą korzystać z tańszego prądu nie tylko w nocy, ale w dni wolne od pracy.

 

Zmiana sprzedawcy prądu to największa oszczędność

Jeżeli powyższymi wskazówkami zachęciliśmy Cię do rozważań o oszczędnościach na rachunkach za prąd, to podpowiadamy, że najprościej osiągniesz ten cel zmieniając sprzedawcę.  Od strony formalnej nie wymaga to od Ciebie prawie żadnego zaangażowania. Doradcy z Po Prostu Energia, na mocy uzyskanego od Ciebie pełnomocnictwa zajmą się całą biurokratyczną procedurą, związaną ze zmianą sprzedawcy prądu.

Co równie ważne, jak dowiedzieliśmy się od jednego z klientów firmy w Grudziądzu: Po Prostu Energia przedstawia jasną, czytelną i prostą umowę, bez żadnych gwiazdek i dopisków drobnym drukiem. Zaoferowali mi też najniższą cenę bez opłat handlowych oraz - jako jedyni - zagwarantowali stałą cenę prądu przez cały okres trwania umowy.

Również posiadacze stałej taryfy G11 powinni rozważyć zmianę sprzedawcy prądu na tego, który nie tylko przygotował najkorzystniejsze warunki współpracy, ale zagwarantował stałą cenę prądu przez cały okres trwania umowy - wówczas nie musisz się po prostu martwić podwyżkami cen energii, które co jakiś czas nas zaskakują.

Zmiana sprzedawcy prądu jest bezpłatna, a wybór nowego zależy tylko od Twojej decyzji.

 

poprostuenergia.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola