Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

SSP ul. Południowa, Grudziądz - Nowy sygnał akustyczny | Polish railroad crossing

 
Witam i zapraszam do obejrzenia nowego, nieplanowanego materiału! Dnia 28 czerwca 2018 roku na SSP na ul. Południowej w Grudziądzu, czyli w dzień, w którym nagrałem ten film, został wymieniony sygnał akustyczny. Głośnik EDE-1, który wcześniej znajdował się w osłonie do niego przystosowanej na sygnalizatorze S2 uległ awarii, przez co emitowany dźwięk generatora EDG-4 nie był przenoszony do głośnika. Usterka ta została zgłoszona przeze mnie w dniu 26 czerwca 2018 roku. Następnego dnia po zgłoszeniu około godziny 11:00 przyjechała inspekcja PLK, która sprawdziła sprawność tego urządzenia, co skutkowało jego wymianą na dzwon elektroniczny typu DEPK-08. Jest to nietypowa zmiana, ponieważ dzwonów DEPK-08 nie stosuje się zwykle na systemach Samoczynnej Sygnalizacji Przejazdowej typu SPA-5. Zdziwił mnie ten fakt, ponieważ oryginalny głośnik stosowany w tej sygnalizacji powinien zostać naprawiony bez większych problemów. Dodatkowo dźwięk generowany przez nowy dzwon jest czasami lekko przerywany dokładnie tak, jakby na ułamek sekundy zanikało napięcie. Warto również wspomnieć, iż maszty sygnalizatorów w ostatnim czasie otrzymały folie odblaskowe, które zakryły całkowicie dostęp do drzwiczek technicznych fabrycznie umieszczanych w tego typu masztach, oraz naklejek znamionowych. W dniu wymiany sygnału akustycznego drzwiczki techniczne zostały odklejone na wszystkich masztach. Być może nietypowa wymiana sygnału akustycznego jest tylko tymczasowa - i szczerze chciałbym żeby tak było. Nie mniej jednak sprawa ta potwierdziła moją teorię, iż sekcja Grudziądzka automatyków PLK zakupiła masowo dzwony elektroniczne typu DEPK-08, ponieważ wszystkie tego typu dzwony w okolicy zostały wyprodukowane w roku 2015, co można zobaczyć na ich naklejkach znamionowych. Oznacza to, że każdy uszkodzony sygnał akustyczny na przejazdach kolejowych w tej sekcji będzie wymieniany własnie na ten typ dzwonu. ***Kategoria przejazdu: *B ***Sygnalizatory: *ilość: 4 *typ: EHZ-75 *średnica soczewek (mm): 300 ***Krzyże: *ilość: - *właściwości: - ***Rogatki: *ilość: 2 *typ: EEG-3 ***Sygnał akustyczny: *ilość generatorów: 2 *typ generatora #1: EDE-1 *typ generatora #2: DEPK-08 *rodzaj oprogramowania #1: EDG-4 *rodzaj oprogramowania #2: EHF ***Pierwotny rok montażu urządzeń: *2011 *Fanpage: facebook.com/liniakolejowa207/ *KLK207: kolejowelk207.cba.pl/ *Instagram: #polskie_linie_kolejowe #pkp #plk #liniakolejowa207 #przejazdkolejowy #railroadcrossing #railroadcrossings

 


Linia Kolejowa 207 i inne©
 
Data pliku video: 2018-06-29, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola