Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Relacja z XV Zlotu MitsuManiaków

Data publikacji: 2017-09-03, Data modyfikacji: 2017-09-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Relacja z XV Zlotu MitsuManiaków

W miniony weekend odbył się coroczny Zlot MitsuManiaków - wielbicieli japońskiej marki Mitsubishi. Mitsumaniacy świętowali jubileuszowy, piętnasty zlot w szczególnym dla nich miejscu – Grudziądzu, czyli miejscu gdzie powstał Klub MitsuManiaków. Spotkanie odbyło się w wyjątkową, setną rocznicę powstania pierwszego samochodu Mitsubishi i zgromadziło aż 400 miłośników marki, którzy z dumą zaprezentowali aż 120 pojazdów spod znaku Trzech Diamentów.

XV Zlot MitsuManiaków odbył się w pięknych plenerach grudziądzkiego Jeziora Rudnickiego oraz w parku rozrywki Mega-Park.

120 niezwykłych pojazdów a wśród nich niemal wszystkie modele Mitsubishi, nawet te dostępne wyłącznie na rynku japońskim, zaprezentowało się mieszkańcom Grudziądza podczas parady samochodów, która przejechała przez całe miasto. W programie spotkania MitsuManiaków znalazły się konkurencje sprawnościowe, konkursy wiedzy o Mitsubishi i MitsuManiakach i głosowanie na najlepsze auto. Dodatkowymi atrakcjami dla licznie przybyłych rodzin były zabawy dla dzieci, pokazy westernowe, koncerty muzyczne na żywo i ognisko nad jeziorem.

Sobotni wieczór okazał się też niezwykle udaną galą charytatywną, podczas której na rzecz fundacji MitsuManiaki Dzieciom licytowano przedmioty przekazane przez ludzi i firmy wielkiego serca. Dzięki tym licytacjom fundacja może spełniać marzenia dzieci nieuleczalnie chorych przebywających pod opieką hospicjów w całej Polsce niemal przez cały rok.

W niedzielę po raz pierwszy odbył się Rajd Turystyczny MitsuManiaków współorganizowany przez Automobilklub Toruński Delegatura Grudziądz, w którym MitsuManiacy mieli możliwość zwiedzić ciekawe zakątki powiatu grudziądzkiego (ruiny grudziądzkiego zamku, wieżę Klimek, zamek w Radzyniu Chełmińskim), poczuć się jak rycerz walcząc mieczem, czy strzelając z łuku oraz odbyć próby sprawnościowe autem (slalom, najazd na tarczę) pod czujnym okiem sędziów automobilklubu.

Podczas zlotu można było zapoznać się z nowymi modelami Mitsubishi, które zaprezentowali przedstawiciele marki z firmy Japan Motors - głównego sponsora spotkania.

Klub Mitsumaniaki działa od dwunastu lat zrzeszają na swoim forum ponad 40 000 osób. Dla wszystkich entuzjastów marki na swojej stronie internetowej stwarza możliwość dyskusji, odkrycia nieznanych ciekawostek, jak i wielu informacji na temat wszystkich dostępnych modeli. Klub prowadzi fundację charytatywną „Mitsumaniaki Dzieciom” i zachęca do pomocy w spełnianiu marzeń nieuleczalnie chorych dzieci przebywających pod opieką hospicjów na terenie Polski.

Mitsubishi Motors, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: Mitsubishi Motors
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola