Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pieniądze na straż pożarną

Data publikacji: 2017-05-09, Data modyfikacji: 2017-05-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Pieniądze na straż pożarną

100 tys. zł przekazano z budżetu miasta na modernizacji systemu łączności w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Inwestycja została podzielona na trzy etapy. Dzięki dotacji z grudziądzkiego samorządu stworzono dwa stanowiska dyspozytorskie oparte na konsolach dotykowych integrujących środki łączności bezprzewodowej, z centralą telefoniczną, systemem nagłośnienia oraz rejestratorem w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 poprzez serwer łączności.

Ponadto wymieniono przewód antenowy, radiostację cyfrową oraz anteny bazowe na maszcie.

Dzięki tej inwestycji znacząco poprawiła się jakość łączności na kanałach krajowym, wojewódzkim i powiatowym. Ponadto zapowiedzi alarmowe realizowane są przez radiowęzeł. Dzięki temu strażak, który do tej pory musiał pozostawać w Punkcie Alarmowym JRG nr 2 będzie mógł jeździć do zdarzeń.

Systematycznie wspieramy działania i inwestycje, które przekładają się na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców oraz osób przyjeżdżających do Grudziądza. W latach poprzednich pomogliśmy m.in. w sfinansowaniu zakupu wozów strażackich i sprzętu gaśniczego, dodatkowych patroli policyjnych i rozbudowaliśmy Centrum Monitoringu” mówi prezydent Robert Malinowski. 

 

W następnej kolejności powstanie sieć łączności RoIP kanału powiatowego w miejscowości Łasin i Radzyń Chełmiński. Drugi i trzeci etap zadania, każdy o wartości 14 tys. zł, zostanie sfinansowany ze środków urzędów gmin powiatu grudziądzkiego. 

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: samorzad.pap.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola