Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowe kamery w Grudziądzu

Data publikacji: 2017-08-01, Data modyfikacji: 2017-08-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Nowe kamery w Grudziądzu

Zakończyła się realizacja zadania pn. „Rozbudowa systemu monitoringu miejskiego wraz z kanalizacją techniczną”. Wartość przedsięwzięcia wyniosła ok. 145 tys. zł.

W ramach inwestycji Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Grudziądzu zlecił m.in. wymianę światłowodu, który znajduje się w dzierżawionych kanalizacjach technicznych firmy Orange Polska: ul. Mickiewicza - ul. Sienkiewicza (długość 212 m), ul. Mickiewicza 8 - ul. Kościelna (260 m).

Ponadto wybudowano cztery studnie kablowe oraz rozbudowano kanalizację teletechniczną, rurociąg kablowy oraz przyłącza do budynku USC - ul. Mickiewicza 28-30, do budynku ul. Sienkiewicza 22, do budynku Akcent ul. Wybickiego 38 i do budynku Urzędu Gminy ul. Wybickiego 38. Zadanie obejmowało również dostawę i budowę sześciu punktów kamerowych na słupach trakcji tramwajowej u zbiegu ulic: Wybickiego/Sikorskiego, Wybickiego/Wąska, Legionów/Pułaskiego oraz 1 punktu kamerowego na słupie niskim sygnalizacji świetlnej na ul. Sikorskiego/Wybickiego oraz uruchomienie monitoringu składającego się z dwóch kamer szybkoobrotowych i 20 kamer stałopozycyjnych.

Prace wykonała firma Kam-System.

, Źródło artykułu: Urząd Miejski w Grudziądzu , Autor zdjęć: Corey Burger Flickr
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola