Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolejna edycja konkursu kulinarnego

Data publikacji: 2017-04-20, Data modyfikacji: 2017-04-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Kolejna edycja konkursu kulinarnego

Zgłoszenia do kolejnej edycji konkursu kulinarnego, który odbędzie się w Zespole Gastronomiczno-Hotelarskim przyjmowane są do 25 kwietnia. Uczestnicy przygotują dania z ryb słodkowodnych w związku z obchodami Roku Rzeki Wisły. 

28 kwietnia kucharze zmierzą się z przepisami kuchni regionalnej, zawartych w książkach

 

Nauka gotowania do użytku ludu polskiego” autorstwa Wiktora Kulerskiego oraz „Martha. Eine zuverlässige Rathgeberin in der Kochkunst“ (Martha. godna zaufania doradczyni w sztuce kucharskiej) z przełomu XIX i XX w.

Uczestnikami konkursu mogą być mieszkańcy: nadwiślańskiej części Ziemi Chełmińskiej, Powiśla i Kociewia z następujących powiatów: starogardzkiego, kwidzyńskiego, tczewskiego oraz świeckiego, chełmińskiego i grudziądzkiego.

W konkursie wziąć udział mogą również uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i gastronomicznych (wraz ze swoimi nauczycielami) z województw: kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Każda z nich może zgłosić dwa zespoły, po maksymalnie dwa/trzy-osobowe zespoły.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: samorzad.pap.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola