Belka
Poniedziałek, 28 Września 2020   imieniny: Marek, Wacław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Grudziądz: #zostanwdomu z kulturą

Data publikacji: 2020-03-24, Data modyfikacji: 2020-03-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Grudziądz: #zostanwdomu z kulturą

W związku z panującym stanem zagrożenia epidemiologicznego Centrum Kultury Teatr chce zaprosić widzów na spotkania ze znakomitymi aktorami, którzy gościli na grudziądzkiej scenie podczas dotychczasowych edycji festiwalu Grudziądzka Wiosna Teatralna.

 

W związku z panującą sytuacją i decyzją o zawieszeniu działalności instytucji kultury i placówek szkolnictwa artystycznego, Centrum Kultury Teatr w Toruniu zaplanował wiele działań w swoich mediach społecznościowych dla osób spragnionych kultury.

Na początku zaplanowano powtórki najciekawszych wywiadów ze znanymi osobowościami sceny teatralnej. Są to rozmowy przeprowadzone podczas minionych edycji Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej w latach 2015-2019. Z każdego roku wybrano po dwa wywiady z cenionymi artystami.

Publikacja wywiadów rozpocznie się w piątek, 20 marca. Będzie to doskonała okazja do wspomnień poprzednich edycji Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej, a także możliwość przeżycia chociaż namiastki tegorocznego festiwalu. Przedstawione zostaną rozmowy m.in. z Marianem Opanią, Magdaleną Zawadzką, Mają Komorowską, Arturem Barcisiem czy Markiem Bukowskim. Natomiast z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada 27 marca, zaplanowano rozmowę z Janem Łowickim, legendą sceny teatralnej.

CKT proponuje również swoje produkcje on-line. W najbliższych dniach zostanie opublikowany spektakl dla dzieci „Karczma diabła” w reż. Zbigniewa Kulwickiego. Natomiast w drugim tygodniu zostanie przygotowana propozycja dla widzów dorosłych.

Będzie to „Nie kochać w taką noc” w reż. Zbigniewa Kulwickiego z piosenkami lat `20 i `30.

Dyrekcja oraz pracownicy Centrum Kultury Teatr zaplanowali swój wkład w akcję #zostanwdomu. W mediach społecznościowych cyklicznie będą pojawiały się materiały, które odnosić się będą do repertuaru instytucji. Co czwartek publikowane będą linki do etiud, filmów i dyskusji na temat kina w ramach akcji #zostanwdomu z klasyką kina/z muzą. Skłoni to naszych stałych DKFowiczów do interakcji również w Internecie. Na profilu Centrum Kultury Teatr będą również publikowane m.in. artykuły, wywiady, spektakle on-line dla dzieci czy ciekawostki teatralne.

, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola