Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Grudziądz: Zawody biegowe

Data publikacji: 2017-09-25, Data modyfikacji: 2017-09-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Grudziądz: Zawody biegowe

Trwają zapisy na 36. Międzynarodowe Biegi im. Bronisława Malinowskiego. Wydarzenie zaplanowano 30 września o godz. 9.45, a meta i start usytuowane będą na Stadionie Olimpii.

Zgłoszenia do biegów młodzieżowych oraz biegu głównego przyjmowane są poprzez stronę. Zapisów do biegów młodzieżowych należy dokonać najpóźniej do 22 września. W biegu głównym obowiązuje wpisowe oraz zgłoszenie drogą internetową do 24 września w wysokości 45 zł. 

Planowany jest udział ponad 4000 uczestników z grudziądzkich szkół, szkół im. Bronisława Malinowskiego z całej Polski, jak również biegaczy z zagranicy. Zawody rozgrywane będą w kilku kategoriach wiekowych na dystansach od 500 do 1500 m oraz bieg główny na 10 km.

Startować mogą zawodnicy zrzeszeni i niezrzeszeni. Biegacze zrzeszeni muszą posiadać aktualne badania lekarskie, a niezrzeszeni i młodzież ze szkół może startować pod warunkiem braku przeciwwskazań do biegania podpisanego przez dyrektora szkoły. W biegach młodzieżowych przewidziane są nagrody rzeczowe za miejsca 1-6 oraz koszulki okolicznościowe za miejsca 1-20. Wyróżnione zostaną również szkoły. W biegu głównym w kategorii open kobiet i mężczyzn za miejsca 1-6 przewidziane są nagrody pieniężne, w kategoriach wiekowych za miejsca 1-3 oraz najlepsi mieszkańcy Grudziądza nagrody rzeczowe. Ponadto wśród zawodników, którzy ukończą biegi zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody rzeczowe. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej imprezy.

Zawody biegowe mają na celu upamiętnienie tragicznie zmarłego Mistrza Olimpijskiego Bronisława Malinowskiego, który przez wiele lat reprezentował barwy Grudziądzkiego Klubu Sportowego „Olimpia”. 
jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola