Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Grudziądz: Zapisy na Półmaraton

Data publikacji: 2018-02-19, Data modyfikacji: 2018-02-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Grudziądz: Zapisy na Półmaraton

Trwają już zapisy na VI edycję Półmaratonu Grudziądz - Rulewo Śladami Bronka Malinowskiego, który odbędzie się 3 maja.

Do udziału w wydarzeniu zapraszają: Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku, Akademia Biegania i maratończyk Mariusz Giżyński.

„Jak co roku w majowy weekend chcemy przypomnieć postać związanego z naszym miastem Olimpijczyka, złotego medalisty z Moskwy z 1980 r. w biegu na 3000 m z przeszkodami Bronisława Malinowskiego. Trasa biegu prowadzić będzie ze stadionu Olimpii Grudziądz, której barwy reprezentował sportowiec, przez most na Wiśle, na którym tragicznie zginął w wypadku samochodowym w 1981 r, do Rulewa na skraju Borów Tucholskich, gdzie spędził dzieciństwo i młodość” - mówi Izabela Piwowarska, dyrektor półmaratonu. 

W tym roku organizatorzy chcą także zabrać uczestników biegu w przeszłość, do lat 70-tych, kiedy lekka atletyka królowała na największych światowych arenach, a polscy sportowcy byli prawdziwymi klejnotami w jej koronie.
Bieg z roku na rok się rozrasta. W VI edycji pobiec może nawet 1000 osób. 

„Kontynuować będziemy także tradycję z ubiegłego roku organizując Biegi dla dzieci „Być jak Bronek”, aby i nasze dzieciaki czerpały z wartości, jakimi całe życie hołdował patron biegu” – dodaje Izabela Piwowarska. 

Nowością jest także organizacja Grand Prix Trzech Półmaratonów, czyli wspólna klasyfikacja dla uczestników biegów w Grudziądzu, Ostródzie i Iławie. 

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola