Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Grudziądz: Z myślą o dzieciach

Data publikacji: 2017-12-06, Data modyfikacji: 2017-12-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Grudziądz: Z myślą o dzieciach

Firma SITS INDUSTRY Sp. z o.o. oraz IKEA przekazały na potrzeby dzieci przebywających w Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego meble o wartości ok. 50 tys. zł.

Łącznie 14 skórzanych sof i narożników oraz 4 pufy trafiły do obiektu znajdującego się przy ul. Mikołaja z Ryńska oraz 4 placówek na terenie miasta, gdzie funkcjonują samodzielne mieszkania. 

„Od początku deklarowaliśmy, że będziemy wspierać grudziądzki samorząd w różnych działaniach i to jest jedna z form pomocy, której udzieliliśmy. Pomysłodawcą akcji był wiceprezydent Marek Sikora, który doskonale zna potrzeby tej placówki. Już dziś deklaruję, że będziemy współpracować z dyrektor Marią Janowską i z całą pewnością to nie była ostatnia nasza wspólna akcja” – powiedział Prezes Zarządu SITS Marek Dobrzeniecki.

Meble dostarczono kilka dni temu do mieszkań, a 5 grudnia na ul. Mikołaja z Ryńska. Warto dodać, że firma SITS zajęła się również dostawą mebli, a także ich wnoszeniem i składaniem. W pracę zaangażowali się również podopieczni CPDiPR.

grudziadz.pl, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola