Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Grudziądz: Trzecie Spojrzenie

Data publikacji: 2017-08-16, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Grudziądz: Trzecie Spojrzenie

Artyści z Grudziądza, Bydgoszczy, Sieradza i Warszawy spotkają się w mieście w ramach pleneru zorganizowanego pod hasłem „Trzecie spojrzenie - Grudziądz”. Wydarzenie objęte patronatem Prezydenta Grudziądza zaplanowano w terminie 18-20 sierpnia. 

Grupę tworzą malarze, fotograficy oraz rzeźbiarze. Dotychczas odbyły się plenery w Grucznie (2014 r.) oraz w zespole pałacowo - parkowym w Lubostroniu (2016 r.). W plenerze wezmą udział artyści grudziądzcy - Marek Fijałkowski, Marlena Kminikowska - Grzesiak, Joanna Zasada, Cezary Kopik, Izabela Fijałkowska, Remigiusz Ratajczak, Józef Mrotek oraz artyści z Bydgoszczy, Sieradza i Warszawy - Andrzej Fedder, Justyna Jułga, Krzysztof Kacprzak, Ewa Miller, Grzegorz Pleszyński, Cezary Zbrojewski, Henryk Narewski, Mateusz Panek. 

Prace, które powstały na plenerach w Grucznie i Lubostroniu były prezentowane na wystawach poplenerowych w galerii „Akcent” w Grudziądzu („Gruczno 2014” w 2014 r. ) oraz w Kujawsko- Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy („Drogie spojrzenie - Lubostroń” w 2017 r.). 

Tematem przewodnim będzie oczywiście Grudziądz, widziany oczami różnych artystów, tworzących w różnych technikach plastycznych. Dzieła, które powstaną zostaną zaprezentowane na wystawie w grudziądzkim Muzeum w kwietniu 2018 r.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola