Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Grudziądz: Spotkanie ze zdobywcą Pucharu Świata

Data publikacji: 2018-02-05, Data modyfikacji: 2018-02-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Grudziądz: Spotkanie ze zdobywcą Pucharu Świata

Prezydent Grudziądza Robert Malinowski dziś, tj. 1 lutego osobiście pogratulował zdobywcy Pucharu Świata w kolarstwie torowym Mateuszowi Rudykowi. 

W spotkaniu udział wzięli także przedstawiciele Autonomicznej-Ludowej Kolarskiej Sekcji „Stal”: Adam Sieczkowski, Jerzy Szczublewski, Krzysztof Klucznik i Zdzisław Zarębski.

Przypomnijmy, Mateusz Rudyk ma na swoim koncie 2. miejsce w sprincie indywidualnym na Pucharze Świata zdobyte w listopadzie 2017 r. w Pruszkowie i Manchesterze. Ponadto uzyskał 6. lokatę w Pucharze Świata w kolarstwie torowym w Milton w Kanadzie i 4.w Mińsku. Co dało mu zwycięstwo w końcowej klasyfikacji Pucharu Świata.

„Z ogromną satysfakcją śledzę wyniki grudziądzkich sportowców. Cieszę się ze wszystkich sukcesów i kibicuję nieustannie naszym zawodnikom. Mateuszowi chciałbym życzyć dalszego rozwoju kariery sportowca, a także kolejnych świetnych osiągnięć” - mówił prezydent Robert Malinowski.

Warto dodać, że Autonomiczna-Ludowa Kolarska Sekcja „Stal” Grudziądz miniony sezon, już po raz piętnasty, zakończyła z tytułem Klubowego Mistrza Polski w kolarstwie. Zawodnicy grudziądzkiego klubu zdobyli łącznie 69 medali, w tym: 17 złotych, 22 srebrne i 30 brązowych. Końcówka roku należała do Mateusza Rudyka, który wywalczył dwa srebrne medale na Pucharze Świata oraz Bartosza Rudyka - brązowy medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w jeździe drużynowej, które odbyły się na torze w Portugalii. Ponadto złotymi medalistami zawodów rangi Mistrzostw Polski, Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski na torze zostali: Sylwia Kulczyk, Radosław Lewandowski, Jakub Krysztofiak, Julia Szyszka, Dominika Ciarkowska, Bartosz Klasiński, Dominika Bykowska, Bartosz Rudyk, Mateusz Rudyk, Piotr Stanisławek, Ewa Fajkowska, Karolina Pizoń, Nikola Różyńska, Adrian Brzozowski, Mariusz Gąsiorowski, Urszula Łoś, Aleksandra Tołomanow, Mateusz Lipa i Krzysztof Maksel.

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola