Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Grudziądz: Roczek Karty Seniora

Data publikacji: 2018-03-06, Data modyfikacji: 2018-03-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Grudziądz: Roczek Karty Seniora

1 marca minął dokładnie rok od przyjęcia pierwszego wniosku o wydanie Grudziądzkiej Karty Seniora. Do tej pory karty przyznano 9003 osobom, w tym 8676 mieszkańcom Grudziądza i 327 mieszkańcom Gminy Grudziądz. Projekt wspiera 73 partnerów.

W 2017 r. wnioski o przyznanie Karty Seniora złożyło 8150 osób zamieszkujących w Grudziądzu, co daje średnio dziennie - 39. Do 28 lutego br. kolejne 528 osób wystąpiło o jej przyznanie. Z kolei w przypadku mieszkańców Gminy Grudziądz w 2017 r. złożono 302 wnioski, a w tym roku - 25.

Aktualnie w programie jest 73 partnerów, którzy oferują posiadaczom Kart możliwość skorzystania z uprawnień w 91 miejscach. Na podstawie informacji uzyskanych od nich wynika, że w 2017 r. posiadacze Grudziądzkich Kart Seniora najczęściej korzystali z uprawnień w zakresie:

• sportu i rekreacji oferowanych przez:
- Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku (łącznie sprzedano 670 biletów wstępu),
- Ośrodek Kultury Fizycznej Basen (171 biletów wstępu),
• gastronomii oferowanych przez Restaurację Grudziądzką (ok. 100 osób),
• usług oferowanych przez:
- Gabinet weterynaryjny VetPlus (ok. 250 osób),
- Salony fryzjerskie „Iskierka” (ok. 100 osób),
• handlu oferowanych przez:
- Centrum ogrodowe Klematys (ok. 200 osób),
- Sklep medyczny Cezal (ok. 100 osób),
- sklepy mięsne Aniołkowscy (ok. 20 osób dziennie).

Oczywiście nadal instytucje, firmy lub osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą przystąpić do programu i zaoferować seniorom swoje usługi. Konieczne jest jedynie złożenie specjalnej deklaracji. 

Aby otrzymać Kartę Seniora wystarczy wypełniony wniosek złożyć w Biurze Obsługi Interesantów lub Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego przy ul. Ratuszowej 1. Informacje na temat Karty można również uzyskać w tych miejscach.

Warto dodać, że Karta Seniora to niejedyne działanie realizowane przez grudziądzki samorząd na rzecz seniorów. Miasto wdrożyło m.in. program polityki zdrowotnej „Aktywność fizyczna jako wczesna profilaktyka nowotworów”, projekt „Koperta życia” i „Bezpieczny Senior”. Ponadto wspiera działalność Grudziądzkiej Rady Seniorów.

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola