Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Grudziądz: Posiedzenie Komitetu

Data publikacji: 2017-09-14, Data modyfikacji: 2017-09-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Grudziądz: Posiedzenie Komitetu

W dniach 11-12 września, w Grudziądzu odbyło się posiedzenie Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Komitet jest organem decydującym o kierunkach i harmonogramach konkursów, dotyczących dystrybuowania środków unijnych w województwie kujawisko-pomorskim. Na czele Komitetu stoi marszałek województwa Piotr Całbecki.

„W naszym mieście zorganizowano XX posiedzenie Komitetu, ale po raz pierwszy odwiedził nas Christopher Todd Dyrektor Generalny ds. Polityki Regionalnej DG Regio - osoba nadzorująca wydawanie środków unijnych w regionach Polski z ramienia Komisji Europejskiej. Mieliśmy okazję wizytować kilka inwestycji unijnych zrealizowanych w Grudziądzu z poprzedniej perspektywy” mówi wiceprezydent Grudziądza Marek Sikora. 

Podczas obrad Dyrektor Todd z uznaniem odniósł się do projektów wdrożonych przez nasze miasto i poziomu wydatkowania środków unijnych w Grudziądzu. Szczególną uwagę gości zwróciły przedsięwzięcia z zakresu rozwoju turystyczno-rekreacyjnego m.in. rewitalizacja Góry Zamkowej, budowa Mariny, czy spójna koncepcja działań rewitalizacyjnych w Starym Mieście.
UM Grudziądz, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola