Belka
Poniedziałek, 28 Września 2020   imieniny: Marek, Wacław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Grudziądz: Obniżka o 90% czynszu lokali użytkowych

Data publikacji: 2020-04-07, Data modyfikacji: 2020-04-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Grudziądz: Obniżka o 90% czynszu lokali użytkowych

Prezydent Maciej Glamowski, po konsultacji z Grudziądzką Radą Gospodarczą, podjął decyzję o obniżce o 90% czynszu za lokale użytkowe będące w zasobach miasta, w tym także za lokale zarządzane przez spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami i Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku.

 

Tak jak informowaliśmy wcześniej, samorządy w całej Polsce, w tym również w Grudziądzu, starają się wesprzeć lokalny biznes w sytuacji, gdy cały system ekonomiczny jest zagrożony. Ze względu na program naprawczy nasze miasto ma w tej mierze jeszcze trudniejsze zadanie. Robimy jednak wszystko, aby w miarę możliwości zniwelować negatywne skutki pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 dotykające przedsiębiorczość.

Trzeba również podkreślić, że wszystkie samorządy mają ograniczone narzędzia do udzielenia pomocy firmom. Jednak w obecnej sytuacji każda pomoc jest ważna, aby zminimalizować gospodarcze skutki pandemii.

Prezydent Maciej Glamowski, po konsultacji z Grudziądzką Radą Gospodarczą, podjął decyzję o obniżce o 90% czynszu za lokale użytkowe będące w zasobach miasta, w tym także za lokale zarządzane przez spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami i Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku. Wyjątek stanowią banki, lombardy, placówki finansowe i punkty bukmacherskie. Przedsiębiorcy mogą również, o czym informowaliśmy wcześniej, indywidualnie w uzasadnionych przypadkach wnioskować do Urzędu Miejskiego o odroczenie lub rozłożenie na raty podatków lokalnych.

Powiatowy Urząd Pracy rozpoczął również nabór wniosków o udzielenie pożyczki w wysokości do 5 tys. zł dla mikroprzedsiębiorstw, na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Wnioski można składać elektronicznie za pośrednictwem ePUAP, osobiście wkładając do skrzynki na korespondencję przy wejściu do Urzędu Pracy oraz pocztą tradycyjną.

Chcemy, aby nasze propozycje były uzupełnieniem działań zarówno marszałka województwa, jak i rządu, bo to te instytucje dysponują o wiele większą pulą możliwości.

, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola