Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Grudziądz: Modernizacja CK Teatr

Data publikacji: 2017-08-25, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Grudziądz: Modernizacja CK Teatr

Prezydent Grudziądza Robert Malinowski oraz Jan Krupiński reprezentujący konsorcjum: Zakład Budowlany „Krupiński” i Clima Komfort 24 sierpnia podpisali umowę na „Modernizację sali widowiskowej i sceny teatru z zapleczem oraz pomieszczeń socjalnych w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu”. Wartość inwestycji wynosi 10 817 000 zł.

Zwarcie kontraktu odbyło się w CK Teatr w obecności m.in. wiceprezydenta Marka Sikory, dyrektor CK Teatr Anny Janosz, wicedyrektora CK Teatr Grzegorza Romanowskiego, Naczelnika Wydziału Inwestycji Marka Iwińskiego, a także mediów.

Całkowita wartość projektu wyniesie 11 047 557 zł, w tym prac budowlanych 10 817 000 zł. Miasto na ten cel pozyskało dofinansowanie - 6 010 994,07 zł - z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 4.4 Ochrona i rozwój zasobów kultury Schemat: Inwestycje w zakresie kultury w ramach polityki terytorialnej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2014-2020.

„Przed nami chyba największa inwestycja realizowana w miejskiej instytucji kultury na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Projekt z całą pewnością przyczyni się do poprawy warunków i jakości działań kulturalnych, artystycznych i edukacyjnych prowadzonych przez Centrum Kultury Teatr. Przebudowanie sceny i sali widowiskowej oraz instalacja profesjonalnego wyposażenia technicznego sceny z zakresu mechaniki, oświetlenia, nagłośnienia oraz projekcji wideo stworzy nowe możliwości i nową jakość w prowadzonej przez teatr misji kulturalnej” mówił prezydent Robert Malinowski.

W ramach projektu zaplanowano modernizację i przebudowę sali widowni oraz sceny i kieszeni scenicznej, w tym m.in. montaż nowego systemu elektroakustycznego oraz oświetlenia scenicznego, wymianę foteli, montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, instalacji systemu mechaniki scenicznej, a także modernizację pomieszczeń socjalnych. 

Roboty budowlane w obrębie sceny i sali widowiskowej obejmą m.in. obniżenie poziomu widowni o 67 cm względem istniejącej, wykonanie posadzki widowni i widowni podniesionej w konstrukcji lekkiej, a także obniżenie poziomu sceny o 86,5 cm i wykonanie nowej sceny na konstrukcji stalowej. Natomiast w kieszeni scenicznej i piwnicy pod sceną zostaną usunięte dwie bramy do kieszeni scenicznej i wykonane w to miejsce nowe - teleskopowe przeciwpożarowe, a także wyrównane poziomy widowni z poziomem sceny za pomocą zapadni scenicznej transportowej znajdującej się w kieszeni scenicznej. 

Na widowni zostanie przygotowanych 474 miejsc (350 parter: 348 foteli teatralnych oraz dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych i 124 fotele na balkonie). Montaż systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła zapewni odpowiedni komfort cieplny dla widzów oraz aktorów przy zachowaniu najwyższych standardów wyciszenia pracy systemu.

Ważnym elementem przedsięwzięcia będzie instalacja oświetlenia technologicznego i systemu elektroakustycznego sali widowiskowej, a także systemu mechaniki scenicznej.
informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola