Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Grudziądz: Koncepcja przystani

Data publikacji: 2017-10-19, Data modyfikacji: 2017-10-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Grudziądz: Koncepcja przystani

Przedstawiciele firmy DCS 17 października podczas spotkania z Prezydentem Grudziądza Robertem Malinowskim, przedstawili koncepcję budowy przystani żeglarskiej w pobliżu Plaży Dzikiej nad Jeziorem Rudnickim.

W prezentacji uczestniczyli m.in. Prezes Zarządu DCS Robert Modzelewski, Prezes Zarządu DCS Andrzej Redmerski oraz reprezentujący firmę DCS: Michał Redmerski i Magdalena Redmerska, a także zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku Maciej Signerski, prezes Klubu Żeglarskiego „Elektryk” Włodzimierz Folmer i Marian Lutoborski z Klubu Żeglarskiego „Elektryk”.

„Pragnę serdecznie podziękować zespołowi Design Construction Studio za bezpłatne wykonanie i udostępnienie do wykorzystania kompletnej dokumentacji techniczno-budowlanej dla przedsięwzięcia związanego z budową przystani żeglarskiej nad Jeziorem Rudnickim. Wierzę, że jest to pierwszy krok do powstania nowoczesnej bazy, która służyć będzie dzieciom i młodzieży, a także przyczyni się do dalszego rozwoju grudziądzkiego żeglarstwa” mówił prezydent Robert Malinowski.

Przygotowany projekt koncepcyjny przewiduje powstanie budynku na cele przystani, w którym połączono funkcje hangarów przeznaczonych do składowania sprzętu z zapleczami socjalnymi oraz pomieszczeniami szkoleniowymi. Łączna powierzchnia obiektu wyniesie ok. 744 m2. Firma DCS przekazała samorządowi koncepcję oraz pełnobranżowy projekt budowlany w celu uzyskania pozwolenia na budowę.

W przygotowanie koncepcji zaangażowały się następujące osoby:
- Sebastian Binięda - eko-instal
- Adam Osiński - Ams Projekt
- Wojtek Zawadziński - ZUH Projekt
- Mariusz Pecio
- Tomasz Porębny - Concept Group
- Janina Czechowska-Wójcik
- Edward Karczewski - Hydro-Geo Service

Ponadto pracownicy DCS:
- Agata Dudajek - architektura
- Agnieszka Redmerska - architektura
- Magdalena Redmerska-Osińska - konstrukcja żelbetowa/mury
- Katarzyna Eichler - konstrukcja żelbetowa
- Daniel Kwiatkowski - konstrukcja żelbetowa/drewniana
- Michał Redmesrki - konstrukcja drewniana/konstrukcja stalowa/statyka obiektu 
UM Grudziądz, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola