Belka
Poniedziałek, 28 Września 2020   imieniny: Marek, Wacław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Grudziądz: Kasy Urzędu Miejskiego ponownie otwarte

Data publikacji: 2020-05-08, Data modyfikacji: 2020-05-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Grudziądz: Kasy Urzędu Miejskiego ponownie otwarte

Mając na celu potrzeby mieszkańców prezydent Grudziądza podjął decyzję o zmianach w funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Od 7 maja, w części puktów, zostanie uruchomiona bezpośrednia obsługa interesantów. Wprowadzona zostaje również możliwość płatności kartą w kasach Ratusza.

Od czwartku, 7 maja, wdrożony zostaje pierwszy etap otwierania Urzędu Miejskiego dla mieszkańców. Uruchomiona zostaje bezpośrednia obsługa interesantów w kilku punktach samorządu, z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa.

Biuro Obsługi Interesantów oraz Kasy w ograniczonym zakresie zaczynają działać budynkach przy ul. Ratuszowej oraz ul. Mickiewicza. Kasy będą czynne w godzinach od poniedziałku do czwartku 7.30-13.00, a w piątki od 7.00 do 12.00. By wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i w trosce o ich bezpieczeństwo, w kasach zostały wprowadzone terminale płatnicze. Natomiast BOI będzie czynne w godzinach pracy Ratusza.

W budynku Urzędu Stanu Cywilnego zostanie otwarty dodatkowy punkt przyjmowania dokumentów wyłącznie dotyczących Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się na konkretny termin (56 45 10 380, 56 45 10 402). Punkt będzie się znajdował przy wejściu głównym od strony Poczty Polskiej.

Jednocześnie informujemy, że ponownie będą udzielane śluby. Podczas ceremonii będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 9 osób (bez urzędnika USC). Należy pamiętać o obowiązku zakrycia ust i nosa oraz ubrania rękawiczek w czasie ceremonii.

Po przerwie związanej z panującą epidemią zostają otwarte punkty sprzedaży biletów komunikacji miejskiej w Centrum Handlowym „Alfa” (od 9:00 do 17:00) oraz przy ul. Legionów (od 7:00 do 15:00).

Ponadto będzie można dokonywać wpłat bezgotówkowych w kasach, punktach sprzedaży biletów komunikacji miejskiej oraz przy zakupie drewna.

O kolejnych etapach otwierania Urzędu Miejskiego będziemy informować na bieżąco.

, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola