Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Grudziądz: Jubileusz Poradni

Data publikacji: 2017-10-20, Data modyfikacji: 2017-10-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Grudziądz: Jubileusz Poradni

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Grudziądzu funkcjonuje od 50 lat. Z tej okazji 19 października w Kinie Helios zorganizowano uroczystość podsumowującą dotychczasową działalność jednostki.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. Prezydent Grudziądza Robert Malinowski, wiceprezydent Marek Sikora, Dyrektor Poradni Dorota Meller-Murawska, a także przedstawiciele: gmin, instytucji i placówek, z którymi Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna współpracuje oraz jej byli i obecni pracownicy.

„Z okazji Jubileuszu 50-lecia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej serdecznie dziękuję Pani dyrektor oraz wszystkim pracownikom za: wspomaganie dzieci i młodzieży oraz współpracę z przedszkolami, szkołami i placówkami. Życzę Państwu, aby wysiłek, który podejmujecie każdego dnia był zauważalny i doceniany przez Państwa podopiecznych. Niech nie zabraknie Wam woli i determinacji do pomagania osobom potrzebującym wsparcia” powiedział prezydent Robert Malinowski. 

Poradnia funkcjonuje od 1967 r. Obejmuje swym działaniem miasto i gminę Grudziądz, okoliczne gminy powiatu grudziądzkiego (Gruta, Radzyń Chełmiński, Rogóźno, Łasin i Świecie nad Osą) oraz inne gminy, które podpisały porozumienie z organem prowadzącym. 


Poradnią kieruje Dorota Meller-Murawska, a zastępcą jest Aleksandra Nowak. W skład zespołu wchodzi dziewięciu psychologów (w tym: psychoterapeutów, psychologów klinicznych, specjalistów w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju, pomocy psychologicznej w dziedzinie seksuologii), dziewięciu pedagogów (w tym: surdopedagogów, tyflopedagogów, oligofrenopedagogów, terapeutów specyficznych trudności w uczeniu się, specjalistów w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju, systemowy terapeuta rodzin, doradców zawodowych), dwóch logopedów, w tym neurologopeda oraz lekarz konsultant - psychiatra dziecięcy. 

Opieką Poradni objęte są dzieci od urodzenia do ukończenia edukacji szkolnej. Poradnia udziela pomocy uczniom, ich rodzicom i nauczycielom przedszkoli, szkół i placówek. Poradnia realizuje swoje zadania poprzez prowadzenie działalności diagnostycznej, orzeczniczo-kwalifikacyjnej, terapeutycznej, psychoedukacyjnej, doradczej, konsultacyjnej, profilaktycznej, mediacyjnej, informacyjnej, interwencyjnej w środowisku dziecka.

„Z roku na rok obserwujemy coraz większe zapotrzebowanie na pomoc psychologiczno- pedagogiczną zarówno w zakresie diagnozowania, jak i terapii oraz poradnictwa. Dominującym obszarem naszej Poradni jest działalność diagnostyczno-orzecznicza. Wydajemy opinie oraz orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami i odchyleniami rozwojowymi oraz orzeczenia o potrzebie nauczania indywidualnego i zajęć rewalidacyjno-wychowawczych. Poradnia posiada również nadane przez Kuratora Oświaty specjalne usprawnienia do orzekania w sprawie dzieci z zaburzeniami wzroku, słuchu i z autyzmem” mówi dyrektor Poradni Dorota Meller-Murawska.
UM Grudziądz, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola