Belka
Poniedziałek, 28 Września 2020   imieniny: Marek, Wacław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Grudziądz: Jarmark Spichrzowy

Data publikacji: 2019-06-10, Data modyfikacji: 2019-06-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Grudziądz: Jarmark Spichrzowy

Nawiązując do handlowych tradycji i przeszłości kupieckiej, Miasto Grudziądz organizuje nową imprezę kulturalno-handlową - Jarmark Spichrzowy. Od 8 do 16 czerwca 2019 roku spotkamy się w najbardziej urokliwych zakątkach Grudziądza – przy ulicy Spichrzowej, w Rynku oraz na Błoniach Nadwiślańskich. Od tego roku urodziny miasta będziemy świętować z przytupem przez ponad tydzień!

Podczas konferencji prasowej, dotyczącej Jarmarku Spichrzowego, Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski zaprosił na to wyjątkowe wydarzenie zarówno mieszkańców naszego miasta jak i całego regionu.

"Mamy piękne spichlerze, wpisane na listę Pomników Historii. Przepiękną panoramę wiślaną, która jest w mojej ocenie jednym z piękniejszych widoków w Polsce. To wszystko stworzy piękne tło oraz niepowtarzalny klimat dla tego wydarzenia. Wierzę w to, że Grudziądz będzie licznie odwiedzany w tym czasie i rozpoczniemy nową tradycję, odwołując się do kupieckiej historii miasta." – mówi Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski

Jarmark Spichrzowy to impreza o charakterze regionalnym. Swój udział w części handlowo-wystawienniczej zgłosili artyści, rękodzielnicy, producenci żywności ekologicznej i tradycyjnej Kujaw i Pomorza. Przez dziewięć dni jarmarkowe uliczki zapełnią się mimami, baśniowymi postaciami, grajkami i szczudlarzami. Zaplanowaliśmy moc atrakcji dla dzieci w postaci spektakli, animacji i warsztatów. Jarmarkowa estrada tętnić będzie dobrą muzyką i pozytywną energią, którą zapewnią gwiazdy polskiej sceny muzycznej, w tym Dawid Kwiatkowski, Roksana Węgiel, Elektryczne Gitary i Piersi.

Podczas Jarmarku otwarty będzie spichlerz, w którym odbędzie się szereg wystaw i warsztatów. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego zainteresowanych prosimy o zapisy, których można dokonać w Informacji Turystycznej - mówi Pełnomocnik Prezydenta Grudziądza ds. Jarmarku Spichrzowego, Maciej Gburczyk

Zapisów można dokonywać telefonicznie pod numerem: 56 46 123 18 lub osobiście w grudziądzkiej Informacji Turystycznej przy ul. Rynek 3-5.

, Źródło artykułu: UM Grudziądz, Autor zdjęć: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola