Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Grudziądz: Innowacyjne firmy

Data publikacji: 2017-11-17, Data modyfikacji: 2017-11-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Grudziądz: Innowacyjne firmy

7 grudziądzkich firm otrzymało dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego na wdrażanie innowacji w kujawsko-pomorskich przedsiębiorstwach.

Łącznie ze wsparcia skorzysta 128 mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z naszego regionu. Pieniądze zostaną przeznaczone na wprowadzenie na rynek nowych lub znacząco ulepszonych produktów. Środki zostały rozdysponowane w konkursie w dwóch schematach - na przedsięwzięcia o wartości do 1 mln zł oraz powyżej 1 mln zł.

Z pierwszej puli dotację otrzymały następujące firmy z naszego miasta: Femicare Magdalena Czyżo i DEGEN Sp. z o.o.

Z kolei w ramach drugiej dotację otrzymały:

- „ARTEFAKT” Zakład Prefabrykacji Elżbieta Więch-Przerwa,
- T.K.J. MATUSZEWSKI Spółka Jawna,
- Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „Firma Sadowski” Roman Sadowski,
- Refsystem Sp. z o.o.,
- LAURENCE Rafał Mielniczuk. 

Wartość planowanych przez grudziądzkie firmy projektów wyniesie łącznie ok. 33,5 mln zł, z kolei unijna dotacja - 13,1 mln zł.

, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola