Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Grudziądz: Forum dla organizacji

Data publikacji: 2017-09-26, Data modyfikacji: 2017-09-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Grudziądz: Forum dla organizacji

Lokalna Grupa Działania „Grudziądzki Spichlerz” oraz Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego były organizatorami I Forum dla Organizacji Pozarządowych. Wydarzenie zorganizowano 23 września na Marinie. 

Spotkanie, w którym udział wzięli przedstawiciele ok. 30 organizacji pozarządowych otworzyli: Prezydent Grudziądza Robert Malinowski, Dyrektor Biura LGD Anna Stachula-Rębisz oraz Przewodnicząca Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego Hanna Szymańska.

Podczas forum wygłoszono prelekcje na temat: motywowania do wzmocnienia działalności i nauki pisania grantów, Lokalnego Programu Rewitalizacji, a także funduszach dla organizacji pozarządowych w Województwie Kujawsko-Pomorskim oraz środkach europejskich na rzecz ekonomii społecznej i zasadach prowadzenia księgowości w organizacjach pozarządowych.

Uczestnicy konferencji otrzymali wydany przez Urząd Miejski informator o organizacjach pozarządowych i innych podmiotach prowadzących działalność pożytku publicznego na terenie gminy-miasto Grudziądz. W publikacji znajdują się informacje o 128 organizacjach. 

Forum zostało współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 
UM Grudziądz, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola