Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Grudziądz: Dzień Edukacji Narodowej

Data publikacji: 2017-10-13, Data modyfikacji: 2017-10-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Grudziądz: Dzień Edukacji Narodowej

W Urzędzie Miejskim 12 października zorganizowano uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Prezydent Grudziądza Robert Malinowski wręczył nagrody 28 nauczycielom i dyrektorom oraz gratulacje osobom, które otrzymały Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Nagrodę Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Medal Komisji Edukacji Narodowej i Medale za Długoletnią Służbę.

W wydarzeniu udział wzięli także m.in. Przewodniczący Rady Miejskiej Arkadiusz Goszka, Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miejskiej Joanna Iwanowska, radna Edyta Ogonowska, Przewodnicząca Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Róża Lewandowska oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Sławomira Gajewska. 

„Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja, by wyrazić naszą wdzięczność za Państwa codzienną pracę i oddanie, z jakim każdego dnia otwieracie przed dziećmi i młodzieżą świat, uczycie ich patriotyzmu, odpowiedzialności i radości z czerpania wiedzy. To dzięki Wam uczniowie otrzymują umiejętności, by odnaleźć się w zmieniającej rzeczywistości, walczyć o swoje ideały i wyrażać opinie. Życzę wszystkim nauczycielom, dyrektorom i pracownikom grudziądzkich placówek oświatowych niesłabnącej pasji i satysfakcji z wykonywania tego zawodu” mówił prezydent Robert Malinowski.

Nagrodę I stopnia przyznaną przez Prezydenta Grudziądza otrzymała w tym roku Małgorzata Ambrosius-Okońska - nauczyciel Zespołu Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych. 

UM Grudziądz, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola