Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Grudziądz: Dofinansowanie transportu publicznego

Data publikacji: 2017-12-29, Data modyfikacji: 2017-12-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Grudziądz: Dofinansowanie transportu publicznego

Prezydent Grudziądza Robert Malinowski i Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki 28 grudnia podpisali umowę na realizację projektu pn. „Budowa i przebudowa infrastruktury transportu publicznego wraz z zakupem taboru autobusowego w Grudziądzu”.

Wartość inwestycji wyniesie ok. 34,1 mln zł, w tym unijne dofinansowanie 25,4 mln zł. Realizację przedsięwzięcia zaplanowano w latach 2018-2020.

„To pierwszy duży projekt infrastrukturalny, który realizować będziemy z nowej perspektywy unijnej. Z tej puli współfinansowany jest również remont CK Teatr oraz termomodernizacja budynków użyteczności publicznej. Te zadania są już w toku. Przygotowujemy się również do kolejnych przedsięwzięć” – mówi prezydent Robert Malinowski.
 
Projekt obejmuje m.in. zakup 7 autobusów hybrydowych, 2 stacji szybkiego ładowania autobusów i ich montaż na pętlach autobusowych przy ul. Rydygiera i ul. Poniatowskiego oraz 7 urządzeń do wolnego ładowania. Ponadto zaplanowano roboty budowlane, które obejmą przebudowę ulic o łącznej długości 1,8 km, w tym:

- na ul. Kruszelnickiego (500 m) wykonana zostanie nowa nawierzchnia z masy bitumicznej, powstaną zatoki autobusowe i nowa nawierzchnia na chodnikach, 

- na ul. Sienkiewicza (638 m) wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni z kamiennej na asfaltową, powstaną także nowe zatoki autobusowe i nowa nawierzchnia na chodnikach, 

- ul. Ikara (734 m) zostanie przystosowana do ruchu autobusowego, wymieniona zostanie konstrukcja nawierzchni i wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa. Planuje się również budowę zatok autobusowych i wymianę nawierzchni chodników. 

Warto dodać, że unijne wsparcie pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020: Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w regionie Działanie 3.4 Zrównoważona mobilność miejska i promowanie strategii niskoemisyjnych. 

UM Grudziądz, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola