Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Grudziądz: Badania na Dzień Kobiet

Data publikacji: 2018-03-07, Data modyfikacji: 2018-03-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Grudziądz: Badania na Dzień Kobiet

Regionalny Szpital Specjalistyczny zachęca do udziału w wydarzeniu pn. „8 Marca DZIEŃ (ZDROWYCH) KOBIET”, w ramach którego w sobotę, 10 marca w godz. 10.00-14.00 wykonać będzie można bezpłatne badania profilaktyczne.

Do Pracowni Mammograficznej (budynek D - poradnie specjalistyczne, II piętro, pokój nr 241) zapraszamy kobiety (niezależnie od miejsca zamieszkania) w wieku od 50 do 69. roku życia, które nie miały tych badań przez ostatnie 2 lata (badanie finansowane przez NFZ) oraz dodatkowo mieszkanki Grudziądza w wieku od 40 do 49. i od 70. roku życia (badanie finansowane przez gminę – miasto Grudziądz).

Do Poradni Ginekologicznej (budynek D - poradnie specjalistyczne, parter, pokój nr 9) zapraszamy panie od 25 do 59. roku życia, które nie miały tych badań przez ostatnie 3 lata (badanie finansowane przez NFZ). 

Warto dodać, że w naszym Szpitalu stosowana jest nowoczesna technika przygotowywania preparatów cytologicznych - cytologia płynna (LBC), inaczej cytologia cienkowarstwowa lub jednowarstwowa. Badania kliniczne wykazują, że cytologia płynna jest bardziej czuła i dokładniejsza w porównaniu z metodą klasyczną. To nowa jakość w badaniach cytologicznych, bowiem pozwala na osiągniecie większej wiarygodności wyników. 

Do obchodów Dnia Kobiet włącza się także Geotermia Grudziądz. Wszystkie Panie (spełniające powyżej wymienione kryteria), które 10 marca wykonają badanie profilaktyczne, otrzymają bezpłatną wejściówkę do strefy fitness. 
Będzie ją można wykorzystać w dogodnym dla siebie terminie do końca kwietnia br.

Na badania tego dnia można zgłosić się bez wcześniejszej rejestracji. Należy mieć ze sobą jedynie dowód tożsamości, skierowanie nie jest potrzebne. 

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola