Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Grudziądz: Aktywni po 50-tce

Data publikacji: 2017-09-04, Data modyfikacji: 2017-09-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Grudziądz: Aktywni po 50-tce

Miasto zaprasza mieszkańców od 50. roku życia, mało aktywnych ruchowo, do udziału w zajęciach z zakresu aktywności fizycznej. Przyjmowanie zgłoszeń rozpocznie się w 4 września. 

Spotkania będą odbywać się:
- na terenie sal gimnastycznych zlokalizowanych w grudziądzkich szkołach: ZSO przy ul. Korczaka 23, Szkole Podstawowej Nr 1 przy ul. Konarskiego 14, Szkole Podstawowej Nr 20 przy ul. Sobieskiego 12 oraz Szkole Podstawowej Nr 21 przy ul. Nauczycielskiej 19,
- od października 2017 r. do marca 2018 r.,
- 3 razy w tygodniu w godzinach popołudniowych. 

Nabór osób chętnych do udziału w programie prowadzi Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego, pok. 225, tel. 56 45 10 284.

Kwalifikacja do udziału w zajęciach zostanie dokonana na podstawie ankiety pozwalającej ocenić stopień aktywności fizycznej oraz badania lekarskiego, które zaplanowano w połowie września. 

Z oferty nie mogą skorzystać osoby, które w ramach poprzedniej edycji zostały zakwalifikowane przez lekarza do udziału w zajęciach.

Do przeciwwskazań uniemożliwiających udział w zajęciach należą również: choroba niedokrwienna serca, wczesny okres po zawale mięśnia sercowego, niewydolność serca, zaburzenia rytmu serca i przewodzenia, wady zastawkowe serca, znaczne powiększenie mięśnia sercowego, nadciśnienie tętnicze niepoddające się leczeniu, rozrusznik serca, niewyrównana cukrzyca, duża otyłość, ostre i przewlekłe choroby infekcyjne, zaostrzenie choroby astmatycznej, choroby nowotworowe, choroby metaboliczne niewyrównane, wczesny okres po krwotoku wewnętrznym, ostre i przewlekłe choroby nerek, niedokrwistość w trakcie leczenia, ostre i przewlekłe choroby układu oddechowego, choroby naczyń obwodowych kończyn dolnych wywołujące ból podczas chodzenia, przewlekłe zapalenie stawów wymagające leczenia przeciwbólowego, choroby przebiegające z drgawkami.

Program pn. „Aktywność fizyczna jako wczesna profilaktyka nowotworów” został przyjęty Uchwałą Nr XX/30/16 Rady Miejskiej Grudziądza z 27 kwietnia 2016 r. Do tej pory zrealizowano jedną edycję Programu, w której uczestniczyło 170 osób. Na ten cel z budżetu miasta przeznaczono ok. 55 tys. zł.

, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola