Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Grudziądz: 55 mln zł dla szpitala

Data publikacji: 2018-01-04, Data modyfikacji: 2018-01-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Grudziądz: 55 mln zł dla szpitala

55 mln zł trafiło na konto Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu pod koniec 2017 r. z Narodowego Funduszu Zdrowia. Tę informację na konferencji prasowej przekazali dziś, tj. 3 stycznia wiceprezydent Marek Sikora oraz Dyrektor Szpitala Marek Nowak. 

„To kolejny krok w prowadzonej restrukturyzacji finansów Szpitala. Od kilku miesięcy Dyrektor Marek Nowak prowadził rozmowy z NFZ i wynik ugody jest satysfakcjonujący. Powstał także raport firmy Formedis, który zamierzamy uzupełnić jeszcze o dane z 2017 r., bowiem w obliczu zmiany ustawy i powstaniu sieci szpitali zmieniła się sytuacja grudziądzkiej lecznicy. Ten dokument jest nam niezbędny do prowadzenia negocjacji m.in. z bankami. Nadal zabiegać będziemy o uzyskanie niskooprocentowanego, wieloletniego kredytu na spłatę zobowiązań inwestycyjnych lecznicy” - mówi wiceprezydent Marek Sikora.

W sumie Województwo Kujawsko-Pomorskie otrzymało ok. 101 mln zł na sfinansowanie nadwykonań, które powstały przed 2017 r. m.in. w leczeniu szpitalnym, psychiatrii i rehabilitacji w oddziałach szpitalnych. Dodatkowe środki trafiły do 27 placówek w naszym regionie. Najwięcej pieniędzy otrzymał: Regionalny Szpital Specjalistyczny im. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu i Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera w Toruniu. Do naszej placówki trafiło łącznie 55 mln zł za nadwykonania od roku 2009. Kwestia świadczeń realizowanych przez naszą lecznicę ponad limit w roku 2017 pozostaje jeszcze otwarta. W grę wchodzi ugoda z NFZ lub oddanie spraw na drogę sądową.

„Ostateczną stratę Szpitala za 2017 r. poznamy na przełomie lutego i marca br., jednak już teraz mogę powiedzieć, że wyniesie ona ok. 56 mln zł. Podpisaliśmy również umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na kolejny rok i kontrakt wynosi 259 mln zł, więc jest o ok. 40 mln zł wyższy niż w 2017 roku” - powiedział Dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego Marek Nowak.

Warto dodać, że w 2010 r. kontrakt dla grudziądzkiego Szpitala opiewał na kwotę 60 mln zł.

UM Grudziądz, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola