Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Grudziądz: 5 mln zł na projekt edukacyjny

Data publikacji: 2018-07-06, Data modyfikacji: 2018-07-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Grudziądz: 5 mln zł na projekt edukacyjny

Samorząd pozyskał kolejne unijne dofinansowanie na realizację projektu edukacyjnego. Na „Organizację zajęć pozalekcyjnych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w Grudziądzu” zostanie przeznaczona łącznie kwota blisko 5 mln zł.

Umowę w tej sprawie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego podpisali: Prezydent Grudziądza Robert Malinowski oraz Skarbnik Miasta Małgorzata Sołtys. 

- Głównym celem przedsięwzięcia jest podniesienie jakości kształcenia ogólnego w szkołach poprzez m. in. realizację dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, doposażenie pracowni szkolnych w niezbędny sprzęt oraz indywidualizację pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Projektem objęto 12 grudziądzkich szkół, w tym 8 szkół podstawowych oraz 4 licea ogólnokształcące - mówi prezydent Robert Malinowski. 

W ramach projektu zaplanowano przeprowadzenie zajęć dodatkowych dla uczniów mających na celu kształtowanie i rozwijanie kompetencji kluczowych u uczniów w zakresie TIK, nauk matematyczno-przyrodniczych, języków obcych, postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy w zakresie kreatywności, innowacyjności i pracy zespołowej. Ponadto zaplanowano zajęcia mające na celu tworzenie warunków do nauczania opartego na metodzie eksperymentu w zakresie przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki.

W 2 szkołach przeprowadzone zostaną działania mające na celu indywidualizację pracy z uczniem poprzez doposażenie w pomoce dydaktyczne i specjalistyczny sprzęt, przygotowanie nauczycieli do tego procesu oraz przez wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi.

Projekt zakłada również podniesienie kompetencji lub kwalifikacji nauczycieli oraz pracowników pedagogicznych w zakresie wykorzystania metod eksperymentu naukowego w edukacji oraz w zakresie korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Zakupione zostanie wyposażenie do pracowni szkolnych: biologicznych, chemicznych, geograficznych, fizycznych, matematyczno-przyrodniczych.

Przedsięwzięcie będzie realizowane w partnerstwie w latach 2018-2020.

Wartość projektu wynosi 4 914 311,10 zł, w tym ze środków unijnych - 4 177 164,43 zł, oraz z budżetu państwa - 490 971,67 zł. Dofinansowanie pochodzić będzie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Działania 10.2 Kształcenie ogólne i zawodowe, Poddziałanie 10.2.3 Kształcenie ogólne.

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola