Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gminy się porozumiały

Data publikacji: 2017-07-02, Data modyfikacji: 2017-07-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Gminy się porozumiały

Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz oraz prezydent Grudziądza Robert Malinowski 29 czerwca podpisali porozumienie w sprawie współpracy pomiędzy gminą-miasto Grudziądz a Gminą Grudziądz, dotyczącej korzystania przez mieszkańców Gminy Grudziądz z uprawnień wynikających z Programu „Grudziądzka Karta Seniora”.

„Miasto i Gmina Grudziądz są właściwie nierozerwalnie ze sobą związane, więc cieszę się, że tak doskonale układa się nasza współpraca. Tym razem poprzez partnerów Grudziądzkiej Karty Seniora zaproponujemy seniorom z terenu Gminy Grudziądz ulgi i zniżki. Z aprobatą przyjąłem również deklarację Wójta Andrzeja Rodziewicza, że zachęcać będzie podmioty z terenu gminy do wejścia w ten program” mówił prezydent Robert Malinowski.

Zawracie umowy stało się możliwe, po tym jak 28 czerwca Radni Rady Miejskiej jednogłośnie wyrazili zgodę na podpisanie międzygminnego porozumienia w tej sprawie. Radni Gminy Grudziądz również jednogłośnie przyjęli uchwałę dotyczącą zawarcia porozumienia. 

W ramach porozumienia gmina-miasto Grudziądz zobowiązała się do drukowania mieszkańcom Gminy Grudziądz Kart Seniora. Z kolei Gmina przyjmować będzie wnioski mieszkańców Gminy Grudziądz o przyznanie Grudziądzkiej Karty Seniora, a także prowadzić będzie stosowne rejestry i wydawać Karty Seniora. 

W Grudziądzu jest ok. 21 tys. osób uprawnionych do złożenia wniosku o wydanie Karty Seniora. Do tej pory do Urzędu Miejskiego wpłynęło ok. 5,8 tys. formularzy. Z kolei na terenie Gminy Grudziądz Kartę będzie mogło otrzymać ok. 2,3 tys. osób po 60. roku życia. 

Umowa zawierana jest na czas nieokreślony i obowiązywać będzie od 3 lipca. W załączniku prezentujemy wykaz partnerów, którzy deklarują zniżki dla mieszkańców Gminy Grudziądz.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola