Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Fotowoltaika - własna elektrownia słoneczna

Data publikacji: 2016-05-13, Data modyfikacji: 2016-05-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Fotowoltaika - własna elektrownia słoneczna

Instalacje fotowoltaiczne to systemy służące do produkcji energii elektrycznej z energii promieniowania słonecznego. Elektrownie PV zbudowane są z zespołu odpowiednio dobranych i połączonych paneli fotowoltaicznych oraz dedykowanych przetwornic napięcia ( inwerterów) służących do przetwarzania energii elektrycznej oraz odpowiadających za bezpieczeństwo pracy systemu.

Odpowiednio dobrany i zaprojektowany system fotowoltaiczny może generować spore oszczędności tytułem obniżonych rachunków za energię elektryczną.

Poniżej znajdą Państwo katalog przykładowych zestawów fotowoltaicznych z serii Domestic, które skierowane są do właścicieli niewielkich obiektów, takich jak domy jednorodzinne, małe biura czy niewielkie zakłady przemysłowe.
http://www.energiataniej.com.pl/fotowoltaika-3/

System fotowoltaiczny przymocowany jest do dachu lub podłoża przy pomocy systemu montażowego, którego wybór uzależniony jest od rodzaju powierzchni. Najczęściej system montażowy wykonany jest aluminium i ze stali nierdzewnej, ze względu odporność tych materiałów na korozję.

W budynku posiadającym dach skośny, system fotowoltaiczny mocowany jest najczęściej na dachu w niewielkiej odległości od jego powierzchni. Systemy montażowe dostosowane są do wszelkiego rodzaju pokryć dachowych m.in. dachówka, blachodachówka, blacha trapezowa, blacha falista, papa.

Maciej, Źródło artykułu: http://www.energiataniej.com.pl/fotowoltaika-3/, Autor zdjęć: Maciej
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

    Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

    Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

    Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola