Belka
Poniedziałek, 28 Września 2020   imieniny: Marek, Wacław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego – jak się przygotować?

Data publikacji: 2019-03-25, Data modyfikacji: 2019-03-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego – jak się przygotować?

Już 17 kwietnia odbędzie się egzamin ósmoklasisty z wybranego języka obcego, w tym angielskiego. Będzie to pierwszy po reformie edukacji test, do którego muszą podejść wszyscy uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych. Jak się przygotować, aby zdobyć pozytywny wynik – podpowiada ekspert.

Mimo tego, że przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest obowiązkowe dla wszystkich absolwentów podstawówek, to jednak Centralna Komisja Egzaminacyjna nie określiła minimalnego wyniku, który uczeń musi osiągnąć. Oznacza to, że testu nie można nie zdać, niemniej warto pamiętać, że od jego rezultatu zależy dalsza ścieżka edukacji. Dlatego im lepszy uzyskany wynik, tym większe są szanse na zdobycie miejsca w wymarzonej szkole ponadpodstawowej. A więc jak najlepiej się przygotować?

Ucz się krócej, a częściej

Główna metodyczka Tutlo, platformy online do nauki angielskiego, Sylwia Stachowicz podpowiada co zrobić, aby dobrze wypaść na egzaminie. – Po pierwsze, należy wiedzieć, że ludzki mózg może działać jak superkomputer, ale ma jednak pewne ograniczenia. O ile narząd ten może przechowywać i przetwarzać bardzo wiele informacji, to jednak nie jest w stanie przyjąć zbyt dużej dawki wiedzy za jednym razem. Dlatego lepiej jest uczyć się częściej, ale za to krócej – podpowiada ekspertka. – Już 20-minutowe sesje językowe, powtarzane dwa lub trzy razy w tygodniu mogą przynieść bardzo pozytywne efekty. Kluczowa jest tu systematyczność.

Mów, mów i jeszcze raz słuchaj!

Kolejną ważną rzeczą według ekspertki jest dobór odpowiedniej metody do nauki. – Inaczej będziemy przyswajać materiał z zakresu historii, tworząc np. mapy mentalne, a inaczej ucząc się angielskiego. W przypadku języka obcego niezwykle ważna jest praktyka, dlatego szczególny nacisk powinien być kładziony na mówienie i słuchanie. Dzięki temu tworzymy bogate środowisko językowe, które następnie pomoże w rozumieniu zasad gramatycznych w ich naturalnym kontekście, czyli w postaci zdań – wyjaśnia Sylwia Stachowicz z Tutlo. – Świetnym narzędziem jest rozmowa z native speakerem, czyli osobą, która od urodzenia mówi w danym języku, np. po angielsku.

Wysypiaj się

O ile nauka nocą jest możliwa, to jej rezultaty są zdecydowanie gorsze niż w przypadku nauki w ciągu dnia. Co więcej, pozbawiając organizm odpoczynku i snu, można łatwo zniechęcić się do dalszej nauki. – Badania wskazują na to, że mózg działa najefektywniej o poranku, dlatego ucząc się języka obcego, warto poświęcić na to pierwszą połowę dnia – tłumaczy ekspertka Tutlo. – Gdy okazuje się, że wieczorna nauka stanowi konieczność, sugeruję uczyć się maksymalnie do godziny 21:00 lub 22:00. Później niezbędna może być sztuczna stymulacja mózgu np. kofeiną, która, szczególnie w przypadku nastolatków, może działać niekorzystnie na organizm – podsumowuje Sylwia Stachowicz.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Egzamin ósmoklasisty, tak jak każdy inny ważny test, może wiązać się ze stresem, co jest zjawiskiem zupełnie naturalnym. Jednak odpowiednie przygotowanie poparte zdobytą wiedzą, zdecydowanie pomoże poczuć się bardziej pewnym siebie. Oprócz nauki, ważne jest także odpowiednie przygotowanie psychiczne. Dzień przed egzaminem dobrze jest się wyciszyć i zrelaksować oglądając ulubiony film, czy spacerując.

, Źródło artykułu: Biuro prasowe Tutlo, Autor zdjęć: Biuro prasowe Tutlo
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola