Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Adam Bujak mianowany do nagrody ks. prof. Janusza Pasierba

Data publikacji: 2017-04-12, Data modyfikacji: 2017-04-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Adam Bujak mianowany do nagrody ks. prof. Janusza Pasierba

Światowej sławy artysta fotografik, Adam Bujak został mianowany do Ogólnopolskiej Nagrody ks. prof. Janusza Pasierba. Decyzję Kapituły przekazali laureatowi: Marian Sołobodowski, Wojciech Cetkowski oraz Prezydent Grudziądza Robert Malinowski.

Adam Bujak to artysta, który w sposób szczególny zasłużył się dla kultury światowej i polskiej. Jest laureatem ponad 60 cenionych nagród krajowych i zagranicznych oraz członkiem wielu prestiżowych, światowych towarzystw fotograficznych. 

Jego artystyczny dorobek to ponad 130 albumów fotograficznych. Wiele z nich poświęconych jest Janowi Pawłowi II, którego posługiwanie duszpasterskie Adam Bujak dokumentował od lat 1960. 

Uroczyste wręczenie nagrody, która promuje postacie prezentujące najlepsze wartości chrześcijańskie kulturalne, i społeczne odbędzie się we wrześniu 2017 roku.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: UM Grudziądz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola