Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

750 biegaczy weźmie udział w półmaratonie Grudziądz-Rulewo

Data publikacji: 2017-04-28, Data modyfikacji: 2017-04-28
A A AWydrukDrukuj  
 
750 biegaczy weźmie udział w półmaratonie Grudziądz-Rulewo

750 biegaczy 1 maja zmierzy się z dystansem półmaratońskim na trasie biegnącej z grudziądzkiego stadionu Olimpii, przez most na Wiśle do Rulewa. Metę V Półmaratonu Grudziądz Rulewo Śladami Bronka Malinowskiego wyznaczono w parku Hotelu Hanza Pałac.

Przy ul. Portowej 8 będzie mieścić się Biuro Zawodów i czynne będzie w niedzielę, 30 kwietnia w godz. 16.00-20.00. Osoby, które tego dnia zdecydują się odebrać pakiet zapraszamy ok. godz. 18.30 na pasta party. Makarony z sosami będzie serwował Bar „Flisak”.

W tym czasie będzie można także oglądać wystawę pamiątek po Bronisławie Malinowskim, udostępnionych przez szkołę podstawową w Warlubiu.

„W biegu pobiegnie kilkuset grudziądzan oraz wiele osób z okolic naszego miasta. Ich szczególnie zapraszamy do odbioru pakietów startowych dzień przed biegiem” mówi dyrektor półmaratonu Izabela Piwowarska. 

Biuro Zawodów w dniu biegu znajdować się będzie na Stadionie Centralnym im. Bronisława Malinowskiego przy ul. Piłsudskiego 14. Biuro czynne będzie w godz. 8.00-10.30. Start biegu zaplanowano na godz. 11.00. Wjazd na stadion w tym dniu możliwy będzie od ul. Modrzewskiego.

W dniu półmaratonu biegacze będą mogli bezpłatnie korzystać z grudziądzkiej komunikacji miejskiej. Wystarczy mieć przy sobie numer startowy. 

 

Zapraszamy mieszkańców Grudziądza do kibicowania biegaczom. Biegacze przemieszczać się będą ulicami: Piłsudskiego, Mikołaja z Ryńska, Kochanowskiego, Łyskowskiego, Piłsudskiego, Sikorskiego, Sienkiewicza, Toruńską, Marcinkowskiego, Portową, Gdyńską na most. Później przez Dragacz, Grupę i Buśnię do Rulewa.

Już od godz. 10.30 będzie trwać zabawa na mecie w Rulewie. Wówczas rozpoczną się biegi dla dzieci „Być jak Bronek”. Najmłodsi ścigać się będą na dystansach: 1000, 400, 200 i 100 m. wręczanie nagród planowane jest ok. godz. 13.45. W godz. 13.30-15.30 z Rulewa do Grudziądza kursować będą bezpłatne autobusy odwożące biegaczy.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: samorzad.pap.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat grudziądzki - powiat w północno – wschodniej części  województwa kujawsko – pomorskiego z siedzibą w Grudziądzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Łasin, Radzyń Chełmski, Gruta, Rogoźno, Świecie nad Osą i Grudziądz zajmując powierzchnię 728,4 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: zabytkowe grody kultury łużyckiej i grody wczesnośredniowieczne, ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim, resztki murów i czworoboczna wieża z zamku w Rogoźnie, ruiny zamku w Pokrzywnie, dwór obrony polskiej rodziny szlacheckiej w Boguszowie z XVI wieku, zespół pałacowo – parkowy w Mełnie, a także liczne pałace (w Białchowie, Bogdankach, Linowie, Nogacie, Nowych Jankowicach, Salnie i Wydrznie) oraz zabytkowy młyn wodny na rzece Osie z połowy XIX w.

  Przez powiat przepływa rzeka Osa, w dolinie której skupia się większość lasów oraz liczne jeziora (np. Jezioro Kuchnia, Jezioro Łasińskie, Jezioro Nogat czy Jezioro Zamkowe). Część stolicy powiatu wchodzi w skład Chełmińskiego Parku Narodowego. Na terenie powiatu występują 3 rezerwaty przyrody: Dolina Osy, Jamy oraz Rogoźno Zamek.

  Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, działalności gospodarczej osób fizycznych, turystyce oraz przetwórstwie przemysłowym. Na terenie powiatu działają między innymi: KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Unia Sp. z o.o. – producent maszyn rolniczych (największy w Polsce) czy Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. .

  Szlak komunikacyjny powiatu stanowią autostrada A1 oraz droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola